Nejčastější otázky

Proč si nechat koberec či sedačku vyčistit od nás?

 • Za dobu našeho osmiletého působení na trhu jsme uspokojili tisíce spokojených zákazníků.
 • 100% garance kvality služeb a odvedené práce.
 • 100% garance dodržení ceny.
 • 100% serióznost, vstřícnost a přizpůsobení zákazníkům.
 • 100% proškolení a ověření zaměstnanci.
 • 100% pojištění firmy proti škodám (Jsme pojištěni až do výše škody jednoho miliónu korun).
 • 100% kladné vyřízení jakéhokoliv problému. Řešíme ihned do 24 hodin.

Jak důkladně a přitom ohleduplně vyčistit koberec?

Díky naší mnohaleté zkušenosti s čištěním koberců máme zkušenosti se speciálními šetrnými prostředky. Prostřednictvím našich profesionálních extraktorů firmy Wap a Kärcher dodáme vašemu koberci nový vzhled. Oddělená nádrž na čistou a špinavou vodu zajistí, že váš koberec se setká jenom s čistou mycí směsí, kterou tlakem dostaneme do koberce a vzápětí jedním tahem vysajeme. Výsledkem bude zářivá barva vašeho koberce. Pokud bude koberec hodně znečištěný tento proces opakujeme do doby než váš koberec bude zase jako nový. Jak vypadá takové čištění v praxi se podívejte zde na video.

Jaká bude cena?

Naše ceny jsou nízké. Uvažte, že koberec si necháte vyčistit maximálně jednou za rok. Po tuto dobu si Váš koberec nebo sedačka zachová nový vzhled a zároveň bude zbaven(a) všech bakterií a roztočů, včetně veškerých alergenů. A že jich je... Váš koberec a sedačka jsou v domácnosti nejvíce vytížená místa, proto jsou zákonitě největším zdrojem prachu, roztočů a všelijakých alergenů. Ceník a jednoduchou kalkulaci najdete zde.

Přizpůsobí se čištění mě, nebo se budu muset přizpůsobit já?

Řídíme se heslem: Náš zákazník. Náš pán... Snažíme se vždy maximálně vyjít vstříc požadavkům zákazníka a pokud se na něčem dohodneme, tak to platí.

Jak dlouho koberec schne po vyčištění?

96% vody je odsáta v čisticím procesu extraktorem. Schnutí záleží na materiálu. Obvyklá doba schnutí koberce je cca 4-6 hodin.

Je vhodné mokré čištění sedaček pro naší sedačku?

Čištění sedaček je vhodné pro všechny typy sedaček s jedinou vyjímkou a tou jsou sedačky kožené. Pro čištění čalounění sedaček se použivá speciální adaptér, který pod tlakem vstříkne do vlákna sedací soupravy čisticí směs a v tom samém tahu nasaje směs společně se špínou ze sedačky zpátky do stroje na čištění koberců (extraktoru). Čištění průměrně velké a znečištěné sedačky zabere cca kolem jedné hodiny. 90% skvrn dokážeme vyčistit. Existují ovšem skvrny, které už nevyčistí nic Tyto skvrny jsou s největší pravděpodobností již starší a několikrát přečištěné (např. hadříkem a vanishem - o Vanishi o pár odstavců níže).

Pro čištění skvrn na vaší sedačce postupujte následovně:

 • K čištění přistupujte bezprostředně po vytvoření skrvny.
 • Nejdříve tekutinu nasajte do papírových ubrousků. Nerozmazávejte jen položte na skvrnu.
 • Poté vyždímaným hadříkem směrem od skvrny ven jedním tahem čistěte skrvrnu.
 • Poté je nejlepší využít našich služeb: čištění sedaček Ostrava a půjčovna strojů na čištění koberců

Jak dlouho trvá samotný čisticí proces?

Při ploše koberce 35m2 bude čisticí proces trvat zhruba 1h. Samozřejmě záleží na znečištění. Čtyřmístná sedačka zabere zhruba okolo 50 minut.

Čištění bavlněných koberců nebo s delším vlasem?

Ano čistíme, jak bavlněné koberce, tak koberce s delším vlasem. Koberce s delším vlasem čistíme speciální násadou na čištění čalounění, aby bylo dosaženo maximálního sacího a čisticího efektu a čištění těchto koberců je zpoplatněno 24Kč/m2. Tyto koberce jsou většinou menších rozměrů a tak konečná cena je pro zákazníka přijatelná. Čištění koberců Ostrava.